Antalya Kürtaj

İşlemin gerçekleşmesi karınin bir parça değil birden ziyade hekimin onayı gerekir ve keyif kurulu raporuna gerek duyulur. Gebelik boyunca takip edeni yapılan bebeğin sakatlık evet da his ritimlerinin olmadığı kesinleştiği üzere durumlarda terapotik kürtaj (sağaltım ammaçlı) uygulanır. İşleme geçilmeden önce USG ile hamilelik durumunun ve rahim (uterus) dışındaki yerleşim durumu gözlenir. Kürtaj çalışmalemi esnasında Umumi anestezi evet da Lokal anestezi uygulanır. Erkek Umumi anesteziye tuzakınacak ise iş öncesi 4 sayaç kadar oral kurumı durdurulur.

Hastanın geçerli ilk kürtajı ise evet da önceden strüktürlmış sezaryen ile doğumu varsa Umumi anestezi ile kürtaj strüktürlır. Safi kişinin eskiden yapmış oldurmış başüstüneğu kürtajları varsa evet da düzgülü tevellüt eylemi gerçekleştirilmiş ise Lokal anestezi strüktürlabilir. Lokal anestezi Anestezi uzmanları tarafından serviks bölgesi özel ilaçlar ile uyuşturulur. Umumi anestezi ise İntra Venöz (ıv) ezgi ile ilaç uygulanarak Anestezi uzamanı tarafından strüktürlır. İşlem öncesinde Jinekolojik Sağlık muayenesi ve rahim (uterus) strüktürsı değerlendirilmelidir. İşlem 5 ila 15 an kadar sürer. Lokal anestezi ile 15 an kadar, Umumi anestezi ile 30 an kadar sonrasında şahıs beyit ortamına gönderilebilir. Analjezik (ağrı stoper), antibiyotik, Kanamayı azaltmak ammaçlı Hekim tarafından ilaçlar önerilir. Önerilere uyulması istenir. Bir hafta sonrasında şahıs Muayene ammaçlı yine gelmelidir.

İstenmeyen gebelikler (hamilelik) sonlandırılmak istendiğinde kürtajın son adet tarihi itibarıyla legal başüstüneğu ülkelerde farklı sınırlar vardır. Bu duruma legal tahliye evet da kürtaj denilmektedir. Yasalar ile alakalı bu iş sadece hatun tevellüt uzmanlarının yetkisi şeşndadır. İşlem hekim ve hasta beyninde muzlim kalmaktadır. Gebede ağır bir hastalık mevcut ise ve yüklü kalma durumu şahıs karınin risk oluşturuyor ise evet da hamilelik boyunca zararlı olan münhasıran kendisinin kullanmakta mecburi kılındığı ilaçlar var ise kişiye terapotik kürtaj (sağaltım ammaçlı kürtaj) uygulanır.

https://www.kurtajklinigiantalya.com/

Antalya Kürtaj

Antalya Kürtaj Fiyatları