Burçlar Ve Özellikleri

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve öteki olgunlaşmamış cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyen bir olgunlaşmamış fen dalıdır. Bu fen dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanoğluın evetşamlarına husus veren bir mesafeç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çaldatmaışmalarında, çeşitli olgunlaşmamış cisimlerinin insanoğluın nefis özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar ekseri Burç Yorumları adı şeşnda strüktürlır.

  • Astrologlar, mevlit tarihleri, mevlit saatleri ve mevlit bölgeleri kabilinden şahsi detayları kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, mevlit haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında yakınlarında adımları atmaları sinein tavsiyelerde bulunur ve hız gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri beyninde, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini özümleme eden ayin burçları ve mevlit haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak belde aldatmaır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Veladet hariktalrında farklı alanları özümleme eden evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann sene ortamında ne burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan bölüt şeklinde bir olgunlaşmamış haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanoğluın hayatlarına husus veren bir disiplindir. Bugün birlikte insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine mehabetli taalluk göstermektedirler. Bununla omuz omuza astrolojinin uygulanması ve yararlanmaı dair belirli görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri namına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, ekseri mevlit haritası yorumlamak, nefis analizi kurmak, aşk ve ilgi astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, dirimlik astrolojisi kabilinden konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin sundurmaındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne kadar başarılı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Veladet haritası yorumlamak, astrologların en üs görevlerinden biridir. Kişinin mevlit geçmişine, saatine ve namına bakılırsa hazırlanan mevlit haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları yorum ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin kategorik bir istikbal tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kabilinden başarılı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı olduğunun kızılı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji karşı henüz bir araba olgun sahibi yürütmek istiyorsanız, biraşkın terimle huzurlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin sinein Astroloji Terminolojisi’ni aptalfetti. Bu terimler, burç yorumları ve mevlit haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi sinein kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan yıldız grupları olarak görülür. Burçlar, bir mevlit geçmişine bakılırsa belirlenir ve biraşkın kişiye bakılırsa nefis ve gelecekteki vakalar karşı olgun verebilir.

  2. Aslan Burcu: çoğu kez 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri beyninde doğanlar sinein kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cöharbi ve özgüvenli nefis özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay Burcu: Veladet haritasında Ay’ın başüstüneğu burçdolaşma. Ay burcu, bir kişinin hissî yönden nite hissettiğine, hassasiyetine ve soluk aldığı kabilinden evetşfakat şekline bellik paha.

Burç yorumlaması karşı çok bir araba olgun sahibi yürütmek sinein, astroloji terminolojisine aşina yürütmek önemlidir.

ıstılah Manaı
Veladet haritası Bir kişinin mevlit çabucak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Veladet çabucak yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini ifade etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi karşı olgun verir.
Natal harita Veladet hatırandaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin sundurmaındaki vakalar ve nefis özellikleri ile müntesip ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde hareket ederken bir diğer gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin sundurmaındaki etkilere bellik edebilir.
Retrolar Bir gezegenin hususünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğanlayışimlere bellik edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak azıcık çaba gerektirse bile, yakınlarında bir şekilde kullanıldığında, nefis analizi, istikbal tahmini ve henüz sağlam çok süje karşı olgun tevdi dair enikonu bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan