chillersistemleri.com: Chiller Keşif

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak sair bir kaynağa alma fail, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sıkıştırılan ve ısınan gaz yağıın kondanserde soğutulması ile çdüzenışır. Elan sonra genleşme vanasından sabık gaz yağıın basıncı dolayısı ile sıcaklığı düşer ve sıvılaşır. Evaporatörden geçe soğutulmak istenen sıvının üzerinden ısıyı düzenır düzençsıkıntısız matbuatçta gaz yağı olarak kompresöre hasılat, gene sıkıştırılır. Çdüzenışma sistemi bu şekilde devam eder.

Chiller sistemi;

Akarsu soğutmalı chiller
Gökyüzü soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun haricinde heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri bile kullanılmaktadır. Chiller sistemi nasıl çdüzenışır sorusuna yanıt tespit etmek midein soğutma gruplarını ayrı ayrı kaşımak gerekir.

Gökyüzü Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine nazaran gruplandırılır. En önemli ayrım ise ısı kaynağının ne evetğudur. şayet ısı havaya tehirliyorsa esir kaynaklı soğutma grubu, suya tehirliyorsa deniz kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Gökyüzü soğutmalı chiller sistemleri, chiller içerisindeki soğutucu gaz yağıın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin esir soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çdüzenışır.

Kompresörde sıkıştırılmış ve yüce sıcaklıkta gaz yağı halindeki soğutucu sıkıntısızışdem kondansere gönderilir. Fanlar yardımı ile batarya yüzeyinde esir sıkıntısızışı sağlanarak ısı transferi gerçekleşir. Gaz yağı üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Akarsu Soğutmalı Chiller
Akarsu soğutmalı chiller soğutma sistemleri, esir soğutmalı chiller çdüzenışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki hamam gaz yağıı deniz ile soğutur. Gaz yağıın soğutulması midein esir soğutmalı bataryalar namına deniz kullanan shell & tube veya plakalı tip ısı bileğmeslektiriciler kullanılır.

Chiller nasıl çdüzenışır diyenler midein deniz soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini sırasında deniz kaynağı ihtiyacının bulunduğunu delalet etmek gerekir. Akarsu kaynakları; akarsu, deniz, soğutma kulesi veya ölçünlü deniz hattı olabilir. Akarsu soğutmalı chiller sistemlerinde umumi olarak sistemin yerleştirilecek vadiın sınırlanmışlığı, erke maliyetlerinin önemli amma deniz maliyetlerinin sakıt evetğu yerlerde kullanılır.

Akarsu soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çdüzenışabilme özelliğine malik evetğu midein soğutma istenen bölgeye en benzeyen şekilde konumlandırılmak istendiğinde bile mefkûre çözüm sağlamaktadır. Kükremek üstü araçlarının iklimlendirilmesi midein bile deniz soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller nasıl çdüzenışır diyenler midein son olarak deniz soğutmalı chiller sistemlerinin amortisör hacmini minimize ettiği midein nüsha kapasitedeki chiller cihazına nazaran %65 elan değersiz hacim sağladığını delalet etmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çdüzenışma başarımındaki yükselme sebebi ile elan sakıt canlılık tüketimi yapar ve yüce başarım sağlar.

Chiller soğutma grupları; endüstriyel üretim tesisleri özellikle bulunmak üzere, gıda ve ilaç uran, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, antipatik esir depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Ancak her yararlanma vadiına isabetli chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz bile chiller nedir ve chiller sistemi nasıl çdüzenışır sorularınıza yanıt aldıysanız üretim merkeziniz ve meslekletmeniz midein size özel chiller çözümleri ile tanışabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden takviye alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/