Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza ötümlü giriş yapan ve kovuşturma fail biriyseniz, örneğin 2 çağ önce bakmış olduğunuzda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın vasıtasız çallıkındığını sabitleme etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çallıkındı demeden önce son bir kontrol bile arkadaş, kardeş evet da hesabı kovuşturma fail yakınlarımızdan kontrol sağlamlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere kovuşturma etmiş olduğu kişmüterakki gözden geçirmesini, düzgüsüz bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler alelumum kullanıcı adınızı bileğiştirmektedir, saldırganların sizin hesabınız derunin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çallıkışın.
Instagram Hesabı Elbette Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çallıkındı ise bunun temellıca sebepleri şunlardır:

E-eğilimli adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz uydurma e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sözde Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurma maillerdir. Tetik bakılmış olduğunda web adres kısmının instagram.com evet da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde makam yer linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çallıkınabilir.
Kovuşturmaçi arttırmak derunin kullanılan web siteleri evet da mobil uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar alelumum Instagram birliksı istediği derunin şifrenizi allıkırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir zat şifrenizi çgirmek derunin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çallıkınan bir müşterimize mütecaviz “DM” ile ulaşıp, kovuşturmaçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun derunin bile şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişdüzgün farklı metotlarla kandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişmüterakki “hesabın tehlikede” “kovuşturmaçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çallıkınan Instagram Hesabı Elbette Anlayışsız Alınır?
Instagram hesabı çallıkınan evet da hacklenen kişiler derunin ne yazık ki çok bir tomar metot bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu mevzuda çok bir tomar payanda sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çallıkındı” diyerek gerçekte başka kişilerin hesabını çalmaya çallıkışan kişilerin olması.

1.Yol: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama birliksı almaya çallıkışın. şayet şifre sıfırlama birliksı gelirse derhal şifreyi bileğiştirin ve elden ardından “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlamlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deney ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Yol: Instagram hesabınız çallıkındığında elektronik posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram durum şifreniz bileğiştiğinde veya kullanıcı adınız bileğiştiğinde elektronik posta hesabınıza değişiklik bildirimi allıkırsınız. Instagram hesabını çyer saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten bileğiştirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine emin evetğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğiştirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğiştiren sen bileğilsen, hesabını güvene allık” evet da kâh “bileğişikliği mazi allık” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra rağmenıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız ama alelumum saldırganlar elektronik posta adresini bileğiştirdiği derunin sizde bu görüntülük çıkmaz ve direk olarak “asayiş kodu allık” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?