Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Sohbet” demeına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım konusunda sergilediği performanstan sonra internetin yalnızca bilgi aktarımı için değil, aynı zamanda eğlence için de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanların bir suni ad kullanarak (nickname) hasbihâl yazar eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç teşhismadığınız kazara biriyle mimarilabildiği kabil hatta teşhisdığınız kişilerle de özel programlar veya web siteleri aracılığıyla mimarilabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri teşhisdığınız veya teşhismadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanıdıkma ve hasbihâl ika üzere kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri ekseri programlama dilleri kullanılarak veya apiko scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş etkili olmak için yalnızca nickname (suni ad) sermek yerinde olurken kimilarındaysa sohbete saksılamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün genel ağ kullanıcıları ortada pop olan Mynet ve ZurnaNet kabil siteler chat sitelerine saksılıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki genel ağ kullanıcılarıyla izlence açıklık yüzünü kullanarak yalnızca yazgılı, yazgılı ve görüntülü, sesli ve görüntülü kabil tercihe destelı olarak hasbihâl etmenize yardımcı olan yazılı sınavmlardır. Chat programlarının şimdiye derece kullanılmış en pop olanı endamsız süre önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger adlı enstantane mesajlaşma yazılı sınavmıdır. Bir başka pop chat izlence olan ve internetin efsane yazılı sınavmlarından onaylama edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet